Pikkpakk meglett az 1000 látogató, úgyhogy, ahogy megígértem, jöjjön a minirongyi, ahogyan én készítem!

Először is a hozzávalók, ha teljesen autentikus akarsz lenni:
- egy darab gyapjú (egészen kevés kell egy ekkora babához, a képen látható darab töredékét használtam fel)
- kb. 17cm hosszú 2-es csőgéz (csak a sűrűbb használható, ezt a salus mintaboltjaiban lehet kapni, a ritkábbtól nem lesz egyenletes a tömés), de 1-es is ugyanígy megfelel
- felvetőfonal az elkötésekhez
- plüss anyagok: a testhez 2-szer 11X12cm-es téglalap , a sapkához egy félbe hajtott háromszög, ami félbe hajtva 5cm az alján (ezt picit lehet ívesre vágni), a hossza kb. 16cm.
- egy kis darab test színű anyag
- hímzőfonalak a szemhez és a szájhoz
- testszínű és a plüss színéhez illő cérnák
- olló
- gombostűk

IMG_0289.JPG

Első lépésként kössük el a csőgézünk végét. Legjobb, ha harmonikaszerűen összehajtogatjuk a végét, és úgy kötjük el egy cérnával.

IMG_0290.JPG

Tépjünk a gyapjúból két vékony csíkocskát, és szorosan tekerjük fel őket, először az egyiket, majd rá merőlegesen a másikat, hogy egy kb. 9cm nagyságú gombócot kapjunk végül:

IMG_0291.JPG

IMG_0292.JPG

Most szakítsunk le három darab, kb. 15cm hosszú, széles szalagokat a gyapjúnkból, olyan szélesek legyenek, mint a gyúrt gombócunk, és készítsünk belőle csillagot:

IMG_0293.JPG

A csillag szárait hajtsuk rá a gombócra, simítgassuk, szorítgassuk, míg az így kapott gombócunk körfogata kb. 10cm-es nem lesz:

IMG_0294.JPG

A kifordított csőgézt húzzuk rá a gombócunkra, majd a képen látható csúszócsomó lassú legörgetésével kössük el nyaknál:

IMG_0296.JPG

IMG_0297.JPG

Az alul kilógó gyapjút tömörítsük be a csőgéz lelógó szárába, és azt is kössük el. Egy jól markolható, fejnél puhább, és hosszabb "testet" kell képezni:

IMG_0298.JPG

Keressük meg a legformásabb oldalát a fejrésznek, majd szemvonal (közép) magasságában szintén csúszócsomóval kössük el a fejet. Így alakítjuk ki a "szemgödröt". A waldorf babák fejkialakítása ennél jóval bonyolultabb, de ilyen mini babáknál ennyi is elég látványos eredményt produkál.

IMG_0299.JPG

A testszínű anyagunkból vágjunk egy négyzetet, és tűzzük rá a fejre úgy, hogy egy része a testre is leérjen.

IMG_0300.JPG

Matracöltéssel vagy láthatatlan öltéssel varrjuk össze a testanyag széleit. A fejtetőn kivághatjuk a felesleges részt, vagy vissza is hajthatjuk. Utána boszorkányöltéssel rögzítsük a testanyag alsó szélét a testhez, valamint a visszahajtott csőgézt is. A nyakat ismét kössük el felvető fonallal.

IMG_0301.JPG

Vegyül elő a plüss anyagunkat. Én szeretem ívesre vágni a testanyag oldalát, ettől nekem kedvesebb lesz a test kialakítása. Varrjuk össze az oldalakat visszatérő (géputánzó) öltéssel. A fejnél hagyjunk ki egy kis részt, egyrészt itt fogjuk kifordítani, másrészt itt fogjuk beilleszteni a fejet:

IMG_0302.JPG

A test összeállítása után varrjuk fel a ruhadarabokat láthatatlan öltéssel, majd gombostűvel jelöljük ki a szemek helyét:

IMG_0303.JPG

A szemeket a kisebb babáknál én francia csomóval készítem, az egész fejen átöltve. Az elkötés a tarkóra kerül. A száj egy sima öltés, szintén hátul, a tarkón van az elkötés.
És készen is van! Lehet játszani! :)

gyapjún manó.png

20120924_163718.jpg

Ugye, hogy nem is volt olyan nehéz?:)
És ha magad készítesz ilyen kis manót, nyugodtan használj maradék anyagot, zoknit, pólóanyagot!
Ha tetszett, kérlek, mutasd meg másoknak is!

Szerző: Ilda.  2013.01.19. 18:01 Szólj hozzá!

Címkék: tutorial leírás waldorf minirongyi

A bejegyzés trackback címe:

https://ilda.blog.hu/api/trackback/id/tr235027446

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása